Проект «Земля у твоїх долонях»
Актуальність теми: У кожної людини свій рідний край, домівка, Батьківщина. Але з чого починається Батьківщина? Це питання хвилює всіх і завжди… Можливо, починається Батьківщина з пісні рідної матусі чи з батьківської хати? Патрiот - людина, вiддана своєму народовi, яка любить свою Батькiвщину, живе i працює заради процвiтання свого краю. Патріотизм, як і честь виховує великих, сильних людей, які не рахуються із ціною свого життя і здатні пожертвувати ним заради рідної землі.
Патріотизм - величний вияв нескінченної любові до рідного краю.
Люди не помічають того, що світ, в якому ми живемо, забруднюється. Забруднюють його самі ж люди. Чи можемо ми зупинити це? Ми думаємо, що коли ми викидаємо обгортку або зливаємо відходи в річку, нічого не станеться. Але це не так. Щороку повітря забруднюється все більше і більше, лісів стає все менше і менше, і ми цього не помічаємо. Лише коли стається катастрофа, то тільки тоді всі розуміють, що накоїли. Невже нам потрібна якась велика катастрофа, щоб побачити, як ми шкодимо природі?
Мета: Формувати екологічну свідомість у дітей та спрямувати її на практичну реалізацію;
Активізувати пошукові уміння;
Підтримувати ініціативи, творчість, самостійність;
Розвивати інтелектуальні здібності, відповідальність, уміння планувати; Вчити приймати рішення, бути відповідальним та оцінювати результати роботи;
Донести підростаючому поколінню інформації про екологічний стан Землі;
Виховувати любов до рідного краю, природи;
Готувати до діяльності щодо її охорони.
Проектна робота дає всім учасникам практичний досвід, який базується як на знаннях, так і на перевірці знаннєвих істин у повсякденній діяльності. Цей досвід допомагає розвивати індивідуальні здібності та нахили, комунікативні зв'язки, учить вирішувати завдання, розв'язувати конфліктні ситуації тощо. Участь у проектній роботі допомагає сформувати навички активного громадянина демократичного суспільства. Серед переліку цих навичок варто звернути увагу на такі:
1. Міжособистісні - слухати один одного; висловлювати ідеї та думки й уміти сприймати чужі ідеї та думки; ставити запитання; знаходити аргументи на користь власної позиції; розв'язувати конфлікти; турбуватись про інших.
2. Навички мислення - розуміти складні факти; розвивати ідеї; аналізувати, відбирати, використовувати інформацію; приймати рішення у складних або непередбачуваних ситуаціях.
3. Командні - здатність працювати в команді; виконувати певні ролі в команді - керівник, виконавець, статист; планувати й розподіляти завдання; співвідносити командну працю та індивідуальну.
4. Розв'язання проблем - уміти виділяти проблему; визначати ступінь складності проблеми; планувати шляхи розв'язання проблеми; залучати до розв'язання проблеми різні соціальні групи, представників органів влади тощо; аналізувати хід розв'язання проблеми; змінювати неефективні завдання та засоби у процесі розв'язання проблеми.
5. Ініціативні - розвивати ініціативу; активно працювати в указаній структурі; самостійно усувати перешкоди, що виникають у процесі розв'язання проблеми; ініціювати зустрічі, пропозиції.
6. Творчі - розвивати таланти й нахили; формувати впевненість у собі та у членах команди; приймати неординарні рішення; пропонувати різні шляхи розв'язання проблеми.
7. Демократичні - поважати права один одного; ураховувати інтереси один одного; дискутувати; відстоювати власні позиції; знаходити компроміс; брати на себе відповідальність за власні дії.
Етапи роботи над проектом:
І. Підготовчий: 1) визначення мети і теми проекту; 2) розробка і формулювання підтем.
II. Планування роботи над проектом
III. Пошук, накопичення, систематизація і опрацювання інформації.
IV. Реалізація проекту: позакласні заходи; творчі конкурси; доброчинна діяльність.
1.«ТОП-10 екологічно небезпечних об'єктів столиці». Доповіді.
Сьогодення потребує формування у людей екологічного світогляду, створення умов для спілкування людини з природою.
2. "Розкажу вам ЕКО-казку"
На конкурс приймаються роботи, які стали наслідком власного творчого пошуку та фантазії. Назва файлу включає прізвище, ім'я та клас автора виконаної роботи.
3. Акція «Збережемо наше місто чистим та гарним».
4. Збір макулатури, кришок та батарейок.
5.Перегляд кінофільмів екологічного спрямування. Кіноп’ятниці.
6. «День Землі». Конкурс малюнків, плакатів, творчих робіт на екологічну тему.
7. «Вивчаємо природу рідного краю». Туристичний похід для учнів та батьків.
8. Фотовиставка «Природа рідного краю».
9. Соціальне опитування «Чим я можу допомогти природі».
10. Екологічний захід «Земля у твоїх долонях».
V. Оформлення результатів 1)доповіді; 2) творчі роботи; 3) презентації.
VI. Звіт про роботу.
VII. Підведення підсумків роботи.
Очікувані результати:
Понеділок 12.00 – 17.00
Вівторок 10.00 – 15.00
Середа 11.00 – 16.00
П'ятниця 10.00 – 15.00