Педагогічна технологія "Росток"
Загальна інформація про роботу педагогічного колективу за комплексною програмою розвитку дитини "Росток"
Спеціалізована школа №250 з поглибленим вивченням математики працює за програмою "Росток" з 2008 року. Дослідно-експериментальну роботу було завершено у 2014 році, а заклад за наказом Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська адміністрація) від 19.12.2014 р. №636 "Про впровадження педагогічної технології "Росток" у загальноосвітніх навчальних закладах м. Києва" було включено в перелік шкіл, що працюють за педагогічною технологією "Росток".
Мета педагогічної технології «Росток»
Формування здібностей до саморозвитку та самореалізації особистості на засадах інтеграції, діяльнісного підходу до навчання і виховання.
У молодшому шкільному віці розвивальний характер навчальної діяльності пов’язаний з тим, що її зміст базується на теоретичних знаннях, відповідних віковим особливостям учнів. В основу педагогічної технології «Росток» покладено діяльнісний підхід, який дає можливість організувати навчально-виховний процес через різноманітну творчу діяльність. Варіативності мислення сприяють різноманітні спеціально розроблені вправи на розвиток уяви та літературної творчості: складання невеличких казок та оповідань про навколишній світ, поетичні та інші вправи з розвитку мовлення.
Думки вчителів початкових класів про переваги педагогічної технології «Росток»
Мітюхіна Ольга Миколаївна
Уся система завдань розроблена таким чином, щоб на рівні з розвитком обчислювальних навичок, навичок креслення й письма в учнів ефективно відбудувався розвиток розумових операцій, уміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати, класифікувати, міркувати за аналогією.
На уроках діти вчаться думати, уважно прислуховуватися до того, що їм пояснюють, продумати кожне запитання і висловлювати свою власну думку.
Андрусенко Олена Юріївна
Педагогічна технологія «Росток» не тільки розвиває у дітей обчислювальні навички, навички креслення і каліграфії, але й учні ефективно розвивають мислення, уміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати класифікувати. З перших уроків діти виконують такі завдання, які вимагають від них творчої участі навчальній діяльності.
Літинська Лариса Володимирівна
Оскільки частина знань початкового курсу математики має практичну спрямованість і застосовується в сучасному житті, програма включає такі поняття, як частина й ціле, взаємодія частин, алгоритм як об'єкт дослідження та як засіб навчання. Наприклад, у 1 класі учні докладно вивчають розбиття множин та величин на частини, взаємозв'язок цілого та його частин. Потім виявлені закономірності стають основою формування обчислювальних навичок, навчання дітей розв'язуванню рівнянь і текстових задач.
Гуленко Лариса Федорівна
Педагогічна технологія «Росток» враховує вікові особливості дітей та допомагає дітям опанувати складні математичні терміни. Діти не тільки володіють математичною термінологією, яка знадобиться їм у подальшому навчанні, а й можуть застосовувати отриманні знання на практиці, повсякденному житті.
Гусятнікова Тетяна Анатоліївна
У науково-педагогічному проекті "Росток" зміст навчального матеріалу в підручниках закладено так, що не існує проблеми стресу до навчання. Діти на уроках із задоволенням залучаються до активної творчої діяльності шляхом підбору цікавих досить різноманітних, нових за змістом і формою завдань, що підштовхують до самостійних, активних міркувань. Діти одержують додаткову інформацію про відомих людей, про різні історичні події, про рослинний та тваринний світ і т.п.
"Чим мені подобається програма "Росток""
Матвєєва Оксана Миколаївна
Комплексна програма "Росток" розроблена з позицій розвиваючого навчання. Вся система завдань спрямована таким чином, щоб поруч з розвитком обчислювальних навичок, навичок каліграфії учні вчилися аналізувати. порівнювати, узагальнювати, класифікувати. Із перших уроків дітям пропонуються завдання, які потребують від них творчості: "придумай", "знайди", склади, вибери, намалюй; розвивають не тільки розум, але й волю, почуття, мотиви діяльності та духовної потреби.
Програма "Росток" має міцний зв'язок практикою, реальними проблемами навколишнього світу. Це пов'язано з направленістю програми на розвиток дітей і на формування у них пізнавальних інтересів.
Єрмоленко Юлія Вікторівна
Повноцінне навчання математиці неможливе без розуміння дітьми походження і значимості математичних понять, ролі математики в системі наук. Тому однією із основних задач програми "Росток" є розкриття перед учнями всіх етапів формування математичних знань.
Математичні знання формуються завдяки діяльнісному методу, який на мою думку, є дуже ефективним. Одна основна особливість діяльнісного методу заклечається в тому, що нові математичні поняття і відношення між ними не даються дітям в готовому вигляді. Діти "відкривають" їх саме в процесі самостійної дослідницької роботи. Вчитель лише направляє діяльність учнів на виведення нового алгоритму.
Таким Чином, завдяки даному методу учні не тільки добре вчать математику, а вчаться вчить і пізнавати нове.
Думки батьків про програму "Росток"
Моя дочка вчиться за програмою «Росток», приходячи зі школи, одразу ж біжить робити домашнє завдання - це займає у нас до 40 хвилин максимум (прошу врахувати, що уроки вона робить самостійно). У нашому класі, дуже хороший педагог і я вважаю, що моїй дитині дуже пощастило.
Головне, коли Ви оформляєте свою дитину до школи - це грамотний вчитель, якого діти по праву будуть вважати своїм другом.
Діти щодня дізнаються щось нове, цікаве, і що дуже добре, все в ігровій формі. Дуже шкода, що тільки математику і навколишній світ у нас викладають по «Ростку». Хоча наша вчителька і в усі інші дисципліни ввела ігрові елементи.
Я з чоловіком дуже задоволена, що дитина тягнеться до навчання і до школи ходить з великим задоволенням. Цього можна досягти тільки високим професіоналізмом і умінням викладати матеріал в зрозумілій, цікавій формі для дитини. А завоювати довіру і увагу дитини - це дуже не просто.
Ще хочу звернути Вашу увагу - моя дочка пішла в школу в 7 років, думаю якби ми пішли в 6 років, то зіткнулися б з проблемами посидючості і сприйняття матеріалу. І справа навіть не у віці, а в соціальній адаптації дитини, в умінні зосереджуватися на навчанні, сприймати інформацію, поважати однокласників і працю вчителя.
Ласкаво просимо в казкову країну знань «Росток», вірте в своє чадо і все у Вас буде добре!
З повагою, Когутенко-Висоцька Оксана Юріївна
«За» і «проти» навчання в «Ростку»
«Росток» програма складна, нехай і в ігровій формі, але дитина здатна розібратися самостійно. Задають домашнє завдання (багато), але якщо привчити дитину з самого початку робити його самостійно й організовано, то проблема завантаженості відпаде сама собою. Якщо раптом, з якоїсь причини ваша дитина не тягне програму «Росток», то раджу відразу ж переводити дитину у звичайний клас щоб не мучити вашої дитини, його однокласників і педагога. Є помилки в підручниках, але грамотний вчитель або попередить заздалегідь, або натякне про пастки в завданні.
Ласкаво просимо в казкову країну знань «Росток», вірте в своє чадо і все у Вас вийде!
З повагою, Когутенко-Висоцька Оксана Юріївна
На сьогоднішній день у нашій родині вже двоє дітей навчаються по програмі «Росток». Хоча ця програма передбачає логічне та більш глибоке математичне спрямування, за два роки навчання, ми не відчуваємо надмірного навантаження для дітей та батьків.
Нам подобається цікаві завдання з математики та навколишнього світу, зошити, контрольні та самостійні роботи, в програмі все логічно та закономірно.
Сім’я Ільєнко
Програма «Росток – це цікава орієнтована на творчість та розвиток логічного мислення, але не зовсім стандартна система навчання.
Навчаючись за нею «діти-ростківці» значно випереджають своїх однолітків і за рівнем знань, і за нестандартністю мислення. Але «Росток» - це і цікаво і складно одночасно. Адже потрібно більше часу, терпіння, наполегливості і від дітей, і від батьків. Програма містить багато творчих, логічних, пізнавальних завдань та завдань для саморозвитку.
Тому, як правило, в «Росток» ідуть ті, кому не байдуже, що і як будуть вивчати їхні діти. Бо в «Ростку» їх навчають вчитись.
Пасішниченко Ольга Миколаївна
Ребенок творчески подходит к выполнению заданий, учится логически мыслить, домашние задания особых трудностей не вызывают, нагрузка в меру, как мне кажется, столько и должно быть, знания поданы систематически, опережают стандартную программу образования – плюс хорошая альтернатива общепринятой системе образования. Это плюсы программы «Росток». Ребенок всесторонне развивается.
Из минусов пока, думаю в скором времени измениться, покупные учебники, тетради; нет принятого закрепления материала, как мы привыкли.
Митькина А.Г.
Понеділок 12.00 – 17.00
Вівторок 10.00 – 15.00
Середа 11.00 – 16.00
П'ятниця 10.00 – 15.00